چه جوری فلافل ترد و خوشمزه مثل آبادانی‌ها درست کنیم؟؟

فلافل یکی از غذاهای جنوبی است که همه مردو این غذا رو دوست دارند و بعضی خیلی تند و بعضی دیگر مخالف تندی آن هستند. غذاهای جنوبی همواره تند هستند و از فلفل قرمز زیاد استفاده می کنند. اگر در فلافل فلفل زیاد ریخته نشود به طور حتم از سس قرمز و ترشی بندری تند استفاده می شود.

در یک سایتی www.blog.okala.com مطلبی خوندم که طرز تهیه فلافل و انواع آن را به خوبی و مرحله به مرحله آموزش داده بود.

اصل فلافل با نخود درست می‌شود که معمولاً از دو الی سه روز قبل آن را خیس می‌کنند تا نفاخی نخود از بین برود و حالتی نرم برای چرخ کردن پیدا کند. فلافل را با مواد دیگری مانند بادمجان، عدس، مرغ، سیب‌زمینی و کنجد و حتی قارچ درست می‌کنند . همه این‌ها بستگی به سلیقه و ذائقه شما دارد. حتی می‌توانید در فلافل از خمیر نان باگت و فلفل دلمه‌ای استفاده کنید. همه این‌ها فلافل را خوشمزه و ترد می‌کند و به فلافل طعم‌های متفاوت می‌دهد.

فلافل با چغندر نیز ایده جالبی است و فلافل را خوش‌رنگ و خوش‌طعم می‌کند. برای تهیه آن لبوها را از قبل بپزید و به بقیه مواد اضافه نمایید.

در اینجا شما را با طرز تهیه فلافل ساده آشنا خواهیم کرد و اشاره‌ای به چند مدل دیگر فلافل خواهیم کرد. در نظر داشته باشید که یکسری مواد در فلافل ثابت است و با توجه به اسم فلافل مواد جدید را اضافه می‌کنیم.

۱- مواد لازم برای تهیه فلافل ساده:

  • نخود: ۳۰۰ گرم
  • پیاز: یک عدد
  • جعفری خردشده: نصف استکان
  • سیر: ۳ حبه
  • فلفل قرمز، زیره سبز و تخم گشنیز: به میزان لازم
  • نمک و زردچوبه: به مقدار لازم

در تهیه فلافل ساده و اصیل آبادانی ابتدا نخودها از یک الی ۲ روز قبل خیس کرده و آب آن را چند بار می‌گیریم تا کاملاً نرم شود و نفاخی آن از بین برود. نخودها را در خردکن یا چرخ‌گوشت کاملاً چرخ می‌کنیم ولی نه آن‌قدر که له شود. سپس در ظرفی دیگر پیاز و سیر را کاملاً رنده می‌کنیم و آب آن را می‌گیریم. پیاز و سیر را به نخود اضافه می‌کنیم. جعفری خردشده را در مواد می‌ریزیم. در نهایت ادویه‌هایمان که شامل فلفل قرمز یا ادویه مخصوص فلافل با زیره سبز و پودر گشنیز مخلوط می‌کنیم. نمک و زردچوبه را اضافه می‌کنیم و کاملاً مواد را با دست چنگ می‌زنیم تا با هم مخلوط شود. می‌توانید به‌دلخواه یک عدد تخم‌مرغ اضافه کنید اگر احساس می‌کنید مواد حالتی شل دارد و به‌اصطلاح خودش را نگرفته است.

طرز تهیه ۴ نوع فلافل ترد و خوشمزه جنوبی

در ماهی‌تابه گودی روغن مایع ریخته و بگذارید کاملاً داغ شود. به‌اندازه گردو مایع فلافل را برداشته و با دست یا قالب فلافل به آن فرم دهید. داخل روغن داغ بی اندازید. زمانی که فلافل طلایی شد و در روغن غوطه‌ور شد فلافل ما آماده است و می‌توانید با ترشی بندری تند یا خیار شور و گوجه‌فرنگی به‌صورت ساندویچی میل نمایید. در لبنان با نان پیتا فلافل را می‌خورند و سس انبه را درست کرده و روی آن می‌ریزند. با سس انبه طعم فلافل بهتر می‌شود. حتماً امتحان کنید.

طرز تÙÛÙ ÙÙاÙ٠جÙÙبÛ


/ 0 نظر / 158 بازدید